Rainforest Alliance

Rain Forest Alliance

Od 2016 roku Marka Lipton® pozyskuje wszystkie swoje herbaty w torebkach z krzewów uprawianych z poszanowaniem natury. 

Wierzymy bowiem, że duszą każdej filiżanki herbaty Lipton jest wyrazisty smak dojrzewających w słońcu listków herbaty troskliwie uprawianej przez farmerów na naszych plantacjach. To dzięki ich staraniom herbata Lipton jest tak niepowtarzalna. Doceniając wysiłek, jaki wkładają w swoją pracę, tworzymy im lepsze warunki życia. Właśnie dlatego m.in. wraz z Rainforest Alliance wyszkoliliśmy już ponad 500 tysięcy farmerów w Kenii. Pomagamy także ich rodzinom i bliskim, bo dla nas człowiek jest najważniejszy.. 


Rainforest Alliance to niezależna organizacja współpracująca z osobami fizycznymi, społecznościami i firmami, których istnienie i funkcjonowanie zależy od zasobów naturalnych ziemi. Celem działalności RFA jest zminimalizowanie negatywnego oddziaływania na środowisko i maksymalizacja korzyści społecznych 

i ekonomicznych. Wspólnie z organizacją Rainforest Alliance™, Unilever dąży do osiągnięcia konkretnych celów, które umożliwią poprawę jakości życia ludzi pracujących na plantacjach i ich rodzin oraz ochronę lokalnych ekosystemów.


Dowiedź się więcej o RFA: http://www.rainforest-alliance.org/

TOP